Регламент премії YUNA

1. Премія YUNA – це щорічне свято української популярної музики, її творців та виконавців.

2. Десята церемонія нагородження премії YUNA відзначить найкращих за 2020 рік (період з 01 листопада 2019 року по 31 жовтня 2020 року).

3. Премія буде вручена в таких категоріях:

«Найкращий виконавець». В категорії можуть бути номінованими соло-виконавці, чиї не менше двох нових* пісень перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкраща виконавиця». В категорії можуть бути номінованими соло-виконавиці, чиї не менше двох нових пісень перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий поп-гурт». В категорії можуть бути номінованими поп-гурти, чиї не менше двох нових пісень перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий рок-гурт». В категорії можуть бути номінованими рок-гурти, чиї не менше двох нових пісень перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкраща пісня»* (нагороди виконавцю чи виконавиці). В категорії можуть бути номіновані нові* пісні, понад 90% тексту яких написаний українською мовою, які перебували в ТОП-100 ротацій на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкраща пісня іншою мовою»* (нагороди виконавцю чи виконавиці). В категорії можуть бути номіновані нові* пісні англійською, російською та іншою мовою, які перебували в ТОП-100 ротацій на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий альбом» (нагороди виконавцю чи виконавиці). В категорії можуть бути номінованими нові альбоми, офіційний реліз яких припадає на період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий відеокліп». В категорії можуть бути номінованими нові відеокліпи на пісні, які перебували в ротації на українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий дует/колаборація»**. В категорії можуть бути номінованими нові дуетні пісні, які перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Відкриття року». В категорії можуть бути номінованими артисти, які дебютували з піснею на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкращий менеджмент артиста». В категорії можуть бути номінованими як окремі продюсери, так і менеджерські команди тих артистів***, які опинилися в переліку номінантів музичної премії після першого етапу голосування. Голосування журі в цій категорії здійснюється лише на другому етапі.

«Найкраще концертне шоу». В категорії можуть бути номінованими музичні концерти, шоу українських артистів, які відбулися в період, вказаний у пункті 2, і на які здійснювався продаж квитків. Референс-лист у цій категорії формує Експертна рада без права внесення до нього доповнень зі сторони.

«Найкращий електронний хіт». В категорії можуть бути номіновані нові пісні напрямку електро, які перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2, а також на основі заявок учасників. Референс-лист формується організаційним комітетом, який перевіряє і затверджує Експертна рада.

«Найкращий хіп-хоп хіт». В категорії можуть бути номіновані нові пісні напрямку хіп-хоп, які перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2, а також на основі заявок учасників. Референс-лист формується організаційним комітетом, який перевіряє і затверджує Експертна рада.

«Найкращий естрадний хіт». В категорії можуть бути номінованими нові* естрадні пісні, які перебували в ротації на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2.

«Найкраща пісня до фільму». В категорії можуть бути номінованими пісні, які були створені спеціально для українських фільмів, що вийшли в український прокат у період, вказаний у пункті 2. Референс-лист у номінації формується організаційним комітетом, його перевіряє і затверджує Експертна рада.

«Інший формат». В категорії можуть бути номінованими артисти, які випустили альбом та не потрапили у ТОП-100 ротацій на загальнонаціональних радіоканалах і/або українських музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2. Референс-лист у номінації формується організаційним комітетом, його перевіряє і затверджує Експертна рада.

4. Кавер-версії чи переспіви попередньо виданих або іноземних пісень, пісні, які були випущені до 1 листопада 2019 року і після 31 жовтня 2020 року, а також їхні виконавці та музичні збірники не можуть бути номінованими в жодній з категорій. Винятки - категорії "Найкраща пісня до фільму" та "Найкращий альбом".

5. Референс-лист є єдиною підставою для здійснення членами журі вибору номінантів музичної премії.

Референс-лист є загальнодоступним на офіційному сайті музичної премії – yuna.ua.

У разі відсутності у референс-листі кандидата**** і/або його творів*****. Кандидат має право звернутися до організаторів із відповідним проханням доповнити референс-лист, відправивши листа на електронну пошту info@yuna.ua. Після отримання листа організаторами музичної премії будуть здійснені розгляд і перевірка даного звернення та прийняте рішення по ньому. Останнє з таких звернень може бути відправлене організаторам не пізніше 15 листопада 2020 р.

Так само здійснюється комунікація із менеджментом поп-/рок-гуртів щодо правильності віднесення їх до категорій «Найкращий поп-гурт» і «Найкращий рок-гурт». У випадку виникнення суперечностей щодо віднесення конкретних поп-/рок-гуртів до категорій «Найкращий поп-гурт» та «Найкращий рок-гурт» остаточне рішення із цього питання приймає Експертна рада.

6. Журі премії YUNA складається з:

представників музичної індустрії, які не створюють музику, але професійно її використовують у власній діяльності не менше п’яти років і на момент формування складу журі обіймають відповідну посаду, а саме: програмні директори/музичні редактори національних мережевих радіостанцій; програмні директори, продюсери/редактори музичних телеканалів; музичні продюсери телевізійних шоу; музичні оглядачі, музичні критики, музичні аналітики газет, журналів та інтернет-видань; представники квиткових операторів.

Також до складу журі входять переможці премії YUNA та володарі нагороди «За особливі досягнення в музиці», які доєднуються до голосування на другому етапі.

Перелік членів журі оголошується на офіційному сайті премії yuna.ua напередодні першого етапу голосування.

7. Голосування журі здійснюється у два етапи:

Перший етап (20-30 листопада 2020 року). Аудитор премії, компанія Deloitte, надсилає членам журі запрошення від імені головного продюсера премії та посилання на електронну систему голосування. Члени журі мають обрати по п’ять номінантів з референс-листа у кожній категорії. За результатами голосування компанія Deloitte визначає номінантів, що набрали найбільшу кількість голосів та братимуть участь у другому етапі. При цьому кількість номінантів, що потрапляють до другого етапу у кожній категорії не може перевищувати п’яти номінантів. При рівній кількості голосів журі перелік номінантів у категорії може збільшуватися. Номінанти, що братимуть участь у другому етапі, будуть оголошені 9 грудня 2020 року.

Другий етап (14-18 грудня 2020 року). Члени журі отримують лист від аудиторської компанії Deloitte з посиланням на електронну систему голосування. Вони мають визначити одного номінанта у кожній категорії. Компанія Deloitte рахує голоси і визначає переможця у кожній номінації. Результати голосування передаються організаторам у закритих конвертах безпосередньо під час церемонії нагородження переможців премії YUNA 30-31 березня 2021 року.

Результати голосування журі є остаточними та оскарженню не підлягають.

8. Експертна рада є спеціальним дорадчим органом музичної премії YUNA.

Склад Експертної ради формується щорічно організаційним комітетом премії. Інформація про склад Експертної ради є відкритою та загальнодоступною.

До складу Експертної ради дев’ятої церемонії YUNA входять:

1. Павло Шилько (співзасновник та генеральний продюсер музичної премії YUNA);

2. Андрій Булах (співзасновник Експертної ради YUNA);

3. Анна Свірідова (продюсер радіостанцій «П’ятница» та «Авторадіо Україна»);

4. Олег "Фагот" Михайлюта (володар нагороди YUNA «За особливі досягнення в музиці» у складі гурту ТНМК);

5. Ірина Горова (співзасновниця та співвласниця MOZGI GROUP)

6. Єгор Кір'янов (директор 11-разових володарів YUNA, гурту The HARDKISS)

7. Вадим Лисиця (музичний продюсер телешоу "Х-фактор" на телеканалі СТБ)

8. Роман Давидов (програмний директор радіостанції "Країна FM")

9. Олексій Бондаренко (головний редактор сайту LіRoom)

10. Дмитро Чінь (директор з маркетингу квиткового оператора Concert.ua)

11. Ірина Монатік (со-owner MONATIK Corporation, переможець YUNA в категорії "Найкращий менеджмент артисту")

12. Маргарита Поступаєва (директор відділу аудиту компанії Deloitte в Україні)

До компетенції Експертної ради входить:

– внесення змін до регламенту премії із питань формування складу журі премії та формування переліку категорій вручення премії;

– формування референс-листа у категоріях «Найкраще концертне шоу», "Найкращий електронний хіт", "Найкращий хіп-хоп хіт", "Найкраща пісня до фільму", "Інший формат";

– вирішення суперечностей щодо віднесення у референс-листі конкретних поп-/рок-гуртів до категорій «Найкращий поп-гурт» та «Найкращий рок-гурт».

Свою діяльність Експертна рада здійснює під час засідань, які призначаються організаційним комітетом премії YUNA, або дистанційно у форматі електронного листування з оргкомітетом. Рішення Експертної ради приймаються шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів або більшістю голосів за результатом електронного листування з оргкомітетом YUNA.

Рішення Експертної ради є остаточними та оскарженню не підлягають.

Примітки:

* Новою вважається пісня, яка вперше була публічно виконана на загальнонаціональних радіоканалах і/або музичних телеканалах в період, вказаний у пункті 2. До уваги не беруться пісні, які входять до альбомів, що були номіновані на «YUNA» раніше.

** Дует/колаборація – це музичний твір двох або більше соло-виконавців/соло-виконавиць, або соло-виконавця/соло-виконавиці та поп-/рок-гурти, або двох чи більше поп-/рок-гуртів. Дуетом не вважається музичний твір одного поп-/рок-гурту, яка складається з двох учасників.

*** Артист – це соло-виконавець, соло-виконавиця, поп-гурт, рок-гурт.

**** Кандидат – це соло-виконавець, соло-виконавиця, поп-гурт, рок-гурт, режисер відеокліпів.

***** Твори – пісні, відеокліпи, альбоми.